Dr. İrfan Erdem
0532 445 20 34
polaerdem@hotmail.com
@dr.irfan_erdem

Burun estetiğinin bir parçası da burun dolgusudur.

Burun şeklinin düzeltilmesi amacıyla, hacim ihtiyacı da varsa kesinlikle ilk seçenek dolgu olmalıdır.

Burna dolgu uygulaması genellikle 2-3 kez ameliyat geçirmiş, burun sırtında veya yanlarda hacim problemleri olan bölgelerde gündeme gelir. Bazende darbelere bağlı olarak oluşan benzer problemler bazende yapısal hacim problemleri olabilir.

Burun tabanının yüksekliğinin yetersizliği söz konusu olan ameliyat olmamış kişilerde de bu bölgeye yapılacak dolgu uygulaması burnun kalkmasını, daha iyi görünmesini sağlayabilir.

Burun bölgesinin hareketsiz bir bölge olmasından dolayı da buraya yapılan dolgu uygulamaları daha uzun süre kalıcılık göstermektedir.

İşlem iğne vasıtasıyla cilt altına burun sırtına hyaluronik asit enjeksiyonu işlemidir. Bu işlem sırasında rahatsızlığınızı azaltmak için bu bölgeye uyuşturucu kremler sürülür. İşlem sırasında kullanılacak dolgu miktarı probleme göre değişiklik göstermektedir. Dolgu uygulamasının etkisi hemen ortaya çıkar ve problem düzelir. Ancak 1-2 gün kızarıklık ve şişlik olabilir. En iyi görüntü 3-4 günde ortaya çıkacaktır. Birinci hafta sonunda kontrol yapılır ve elde edilen sonuç 9 – 18 ay süreyle korunur.

Hyaluronik asit içerikli dolguların etkinlik süreleri kişisel farklar gösterse de en az 12 ay süreyle burun bölgesinde kalıcılık sağlayacaktır.

Doktor İrfan Erdem hepinize sağlıklı ve mutlu günler diler...