Dr. İrfan Erdem
0532 445 20 34
polaerdem@hotmail.com
@dr.irfan_erdem

Şakak bölgesi yüzümüzün belki de en ihmal ettiğimiz bölgelerindendir. Yanaklarımızın kaşımızın ve alnımızın arasında saç çizgimizin önünde bulunur. Bu bölge genellikle hepimizde hacimlidir. Bazı durumlarda şakak bölgesinin belirginliğinin azalması kaşlarımızın ortaya çıkması bizi daha zayıf, bitkin ve yaşlı gösterir. Bu gibi durumlarda bu bölgeye dolgu uygulamaları ile hacim kazandırılması işlemleri gündeme gelmektedir.

İşlem iğne vasıtasıyla cilt altına hyaluronik asit enjeksiyonu işlemidir. Bu işlem sırasında rahatsızlığınızı minimuma indirmek için bu bölgeye uyuşturucu kremler sürülür. İşlem sırasında kullanılacak dolgu miktarı probleme göre değişiklik göstermektedir. Dolgu uygulamasının etkisi hemen ortaya çıkar ve kırışıklık, çukur düzelir. Ancak 1-2 gün kızarıklık ve şişlik olabilir. En iyi görüntü 3-4 günde ortaya çıkacaktır. Birinci hafta sonunda kontrol yapılır ve elde edilen sonuç 9 – 18 ay süreyle korunur.

Hyaluronik asit içerikli dolguların etkinlik süreleri kişisel farklar gösterse de en az 9 ay süreyle bu bölgede kalıcılık sağlayacaktır

Doktor İrfan Erdem hepinize sağlıklı ve mutlu günler diler...