Dr. İrfan Erdem
0532 445 20 34
polaerdem@hotmail.com
@dr.irfan_erdem

Dolgun, canlı, sağlıklı görüntümüzü sağlayan önemli bir bölgedir. Cilt yapısı yüzün diğer bölgelerine göre kalın ve gözeneklidir. Kemik yapı bu bölgenin belirginliğini sağlar ama kemik ve cilt arasında ki kas ve yumuşak doku miktarı da oldukça fazladır.

Yanaklar burun kenarından başlar ve ön yanak bölümünü oluşturan kısmın hacmi genellikle azdır. Gözümüzün dış ve alt kısımlarında en yüksek hacime ulaşır ve kulak önüne doğru yine hacmi azalır. Yanakların özellikle ön ve orta bölümlerinin belirginliği kişilerin daha güzel görünmelerini sağlar. Bu amaçla bu bölgelere dolgu uygulaması kolay ve zahmetsizdir.

İşlem iğne vasıtasıyla cilt altına hyaluronik asit enjeksiyonu işlemidir. Bio-expander da bu bölge için iyi bir alternatiftir. Yanaklar ile birlikte göz altı bölgesinin de çukur görünümü birlikte düzeltilebilmektedir. Bu işlem sırasında rahatsızlığınızı aza indirmek için bu bölgeye uyuşturucu kremler sürülür. İşlem sırasında kullanılacak dolgu miktarı probleme göre değişiklik göstermektedir. Dolgu uygulamasının etkisi hemen ortaya çıkar ve kırışıklık, çukur düzelir. Ancak 1-2 gün kızarıklık ve şişlik olabilir. En iyi görüntü 3-4 günde ortaya çıkacaktır. Birinci hafta sonunda kontrol yapılır ve elde edilen sonuç 9 – 18 ay süreyle korunur.

Hyaluronik asit içerikli dolguların etkinlik süreleri kişisel farklar gösterse de en az 9 ay süreyle bu bölgede kalıcılık sağlayacaktır.

Doktor İrfan Erdem hepinize sağlıklı ve mutlu günler diler...